11 października 2018

Iść na makijaż permanentny w Dąbrowie Górniczej?

Oferty salonów kosmetycznych są bardzo kuszące np. tego z Dąbrowy Górniczej. Poza zabiegami popularnymi, jak makijaż czy depilacja, jest także mniej znany. To też robienie makijażu, ale permanentnego. Kiedy jakość usług wysoka, warto z nich korzystać. Czy jednak dotyczy to także makijażu permanentnego? Warto dowiedzieć się, na czym polega taki zabieg.

Przypomina on trochę tatuowanie, ponieważ i tutaj jest barwnik, który wszczepia się pod skórę. Wykonuje się to za pomocą malutkich igieł. Trwałość makijażu to kilka lat. Barwnik może pozostać pod skórą nawet do 5 lat. W tym czasie zaoszczędzi się sporo czasu, jaki przeznaczany był na poranne malowanie się. Jest to duża wygoda i z tego powodu warto taki zabieg sobie zafundować. Powstrzymywać może obawa przed bolesnością zabiegu. Pod tym względem może być różnie. Jedne kobiety odczuwają mało co, inne odczuwają zabieg bardziej.

Nie jest to silny ból, jednak sprawia to pewien dyskomfort przy zabiegu. Przy dużej wrażliwości na ból warto wziąć to pod uwagę.

Efektem zabiegu jest twarz wyglądająca tak samo, jak po pomalowaniu. Bo i jest to pomalowanie, tylko że pigmentami, które będą dłużej. Dotyczy on ust, brwi i oczu. Kosmetyczki wykonujące makijaż permanentny w Dąbrowie Górniczej mogą wykonać go w całości albo zająć się wybranym obszarem twarzy. Wykonuje się obramowanie ust oraz kolorowanie ich, kreski na powiekach oraz malowanie brwi. Można zdecydować się na to wszystko, wtedy bardzo ułatwia się sobie robienie makijażu. Można też zdecydować się na wprowadzenie pigmentu w te miejsca, gdzie malowanie się jest trudniejsze. Dotyczy to przede wszystkim kresek na górnych i dolnych powiekach. Ładnie zdobią, ale tylko wtedy, kiedy są wykonane poprawnie. Do tego trzeba mieć wprawę i trochę spokoju oraz wolnego czasu rano. Malowanie brwi oraz konturów ust też może sprawiać problem. Częściowy makijaż permanentny ma tę zaletę, że jest tańszy.

Zaraz po wykonaniu takiego zabiegu jeszcze nie wygląda się pięknie. Trzeba poczekać, aż miejsca wszczepienia pigmentu się zagoją. Nie trwa to długo, ale makijaż permanentny, jak radzą kosmetyczki z Dąbrowy Górniczej, najlepiej zrobić sobie na początku urlopu. Najwolniej goją się usta.

Pytanie, czy wybrać się na makijaż permanentny, będzie wiązać się z innym. Jeśli tak, to trzeba jeszcze zastanowić się, co dać sobie tak pomalować. Korzyścią z trwałego makijażu jest szybsze poranne szykowanie się do wyjścia. Nie ma też konieczności, by w ciągu dnia poprawiać kolor ust czy rozmazane brwi. Jest to stały i perfekcyjnie wykonany makijaż. Bo malowanie, nawet jak ma się czas, jeszcze wymaga pewnej umiejętności w tym. Jeśli skorzystać, to pytanie, z jakich zabiegów. To nie tylko kwestia kosztów, ale trwałości uzyskanego efektu. Usta pomalowane zostaną na pewien kolor. To niekoniecznie zaleta dla kobiety, która lubi malować się różnie. Jeśli jednak to kolor dobrze dobrany do cery, to zawsze wygląda się pięknie. Można poprzestać na pomalowaniu pewnych obszarów albo maksymalnie ułatwić sobie poranne szykowanie się.

Więcej informacji: http://www.the-beauty.pl/makijaz-permanentny/

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.