13 marca 2018

Co sprawdzić, aby wybrać biuro rachunkowe?

Skomplikowane przepisy prawne. Rozmaite i różnorodne interpretacje przepisów podatkowych, niezwykle trudne do interpretacji zagadnienia z dziedziny rachunkowości. Wszystko to sprawia, że prowadzenie własnej firmy i jednoczesne zajmowanie się księgowością firmową, dla większości osób będzie zbyt trudne. Warto więc postawić na współpracę z biurem rachunkowym. Należy wiedzieć, jak wybierać najbardziej optymalne usługi księgowe. Co dokładnie się sprawdza, w przypadku analizowania ofert biur rachunkowych? Jakie aspekty będą mogły decydować, które biuro rachunkowe będzie odpowiednim partnerem.

Poziom umiejętności w zakresie prowadzenia księgowości firmowej

Najważniejszy aspekt związany ze zleceniem prowadzenia firmowych ksiąg rachunkowych. Trzeba dokładnie zorientować się z jakiego rodzaju działalnością ma się do czynienia. Czy konkretne biuro rachunkowe ma odpowiednie doświadczenie i staż na rynku. Czy w biurze zatrudnione są osoby o odpowiednich kompetencjach.

Zakres świadczonych usług

Jakiego rodzaju usługi może świadczyć na rzecz firmy dane biuro księgowe. Jak wiadomo, zagadnienia związane z rozliczeniami firmowymi, prowadzeniem księgowości są bardzo rozległe. Od podstawowych i prostych ksiąg przychodu i rozchodu, poprzez wypełnianie deklaracji podatkowych, dokumentacji do ZUS, a skończywszy na skomplikowanych rozliczeniach dla firm, spółek różnego typu. Im większy zakres usług, im więcej oferowanych działań, tym można liczyć na większy profesjonalizm. To również gwarancja, że w przypadku skorzystania z dodatkowych usług, nie trzeba będzie sięgać po pomoc innego biura rachunkowego.

Ubezpieczenie OC wykupione przez biuro rachunkowe

Biura rachunkowe mają obowiązek wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia. Należy jednak sprawdzić, czy w konkretnej sytuacji, konkretne biuro posiada OC. OC musi być dostosowane do profilu prowadzonej działalności, czyli gwarantować klientom biur rachunkowych pełną ochronę, choćby na wypadek popełnionych błędów.

Godziny świadczenia usług

Czy można liczyć na pomoc księgowe także poza godzinami jego pracy? Czy usługi są świadczone tylko w określonych przedziałach czasu np. od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 8, a 16? Niektóre firmy mogą potrzebować elastyczności, gdy mowa o godzinach działania biura księgowego. Oczekiwać będą możliwości kontaktu i doradztwa poza godzinami urzędowania.

Opinie klientów biura rachunkowego

Biuro rachunkowe obsługujące wielu klientów, to wyraźny znak, że radzi sobie doskonale. Jednak warto w tym miejscu dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak oceniana jest taka współpraca. Sprawdzanie opinii na temat działania biura rachunkowego, dowiedzenie się jak biuro sprawdza się w toku długoterminowej współpracy

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.