12 marca 2018

Pośrednictwo pracy to nie tylko Urząd Pracy

Wielu ludzi przywykło do tego, że za pośrednictwo pracy odpowiada tylko lub głównie Urząd Pracy, w którym rejestrują się osoby bezrobotne, także w celu posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Nic bardziej mylnego.

Już ponad dekadę temu zaczęły powstawać agencje pośrednictwa pracy, które łączyły właściwego kandydata z zainteresowanym pracodawcą. Punkty te dysponują pewną bazą ofert, która udostępniają zainteresowanym. Ci mogą z kolei wypełnić zgłoszenie, w którym zawierają swoje dane kontaktowe, kilka słów o wykształceniu, dotychczasowym doświadczeniu zawodowym i oczekiwaniach co do poszukiwanego zatrudnienia. Chodzi np. o specjalizację, rodzaj umowy, minimalne oczekiwane wynagrodzenie itp.

Wraz z biegiem czasu pośrednictwo pracy zawitało także do Internetu. I nie chodzi tylko o zwykłe portale z ogłoszeniami z różnych dziedzin. Niektóre platformy pośredniczą po prostu miedzy pracodawcami a osobami poszukującymi zatrudnienia. Wystarczy się tu zarejestrować i można odpowiadać na ogłoszenia.

Podczas poszukiwania zatrudnienia, warto korzystać z jak największej ilości sposobów znajdowania ogłoszeń. Każdy ma swoje wady i zalety, jednak podnosi prawdopodobieństwo szybkiej zmiany lub znalezienia płatnego zajęcia.

Dzisiaj na rynku jest nadal sporo pośrednictw pracy. Niektórzy poszukujący zatrudnienia korzystają wyłącznie z wybranych punktów tego typu – np. głównie lub przede wszystkim istniejących w realnym świecie, nie ufając tym wirtualnym. Inni podkreślają wygodę korzystania z sieci i z pośrednictwa pracy mającego realne punkty korzysta od przypadku do przypadku, jeśli akurat przechodzą obok.

Wielu ludzi znalazło zatrudnienie właśnie dzięki pośrednictwom pracy i to więcej, niż jeden raz. Chwalą sobie więc tego typu walkę z bezrobociem, uważając ją za skuteczną. Nie każdy decyduje się rejestrować w Urzędzie Pracy i to głównie po to, żeby korzystać z jego ogłoszeń. Uważają, że lepsze oferty znajdą w innych pośrednictwach. Jednym się to sprawdza, innym nie, w każdym razie większość zainteresowanych uważa, że im więcej źródeł ofert biorą pod uwagę, tym lepiej.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.